Światowy Dzień Życzliwości

            Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

                        21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.

                       Celem święta jest promowanie życzliwości i przyjaźni na całym świecie. Życzliwość to cnota, która polega na okazywaniu troski i współczucia innym. Może być wyrażana na wiele sposobów, na przykład poprzez życzliwe słowa, gesty czy działania.  Święto jest apelem przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

                     Społeczność naszej szkoły nad wyraz aktywnie celebrowała tak ważne i potrzebne wydarzenie.  W tym szczególnym dniu młodzież przyszła ubrana w stroje  koloru  niebieskiego.  Dzieci przekazywały  sobie nawzajem, nauczycielom i pracownikom miłe słowa, bowiem dzielenie się uśmiechem i dobrym słowem jest miłym  zachowaniem, którego oczekuje każdy z nas. Kolorowe buźki ozdabiały korytarze szkoły.  Została przygotowana gazetka na tę okoliczność. Największą radość sprawiła zorganizowana  Poczta Życzliwości. Dzieci chętnie wysyłały pozytywne myśli, pozdrowienia, miłe słowa innym kolegom, koleżankom, nauczycielom.

                   W tegorocznym Dniu Życzliwości na pewno udało się wywołać wiele pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, zawsze do nas wraca. W naszej codzienności kierujmy się sentencją: ,,Dobre słowa i drobne uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego". Promujmy zatem życzliwość i zarażajmy nią innych.

                Drodzy uczniowie pamiętajmy, aby być życzliwym codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Bądźmy mili! Okazujmy dobroć! Uśmiechajmy się! Pomagajmy! Kochajmy ! Szanujmy!