Jasełka szkolne 2023

Dnia 18 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste Jasełka

 

 

 

Zawsze czas Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W godnym  przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga nam  pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli przedstawienie o Bożym Narodzeniu. Treścią Jasełek jest historia Narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszej  szkole trwały wiele dni, uczyliśmy dzieci kolęd i pastorałek. W tym roku odbyły się aż dwa przedstawienia jasełkowe. W dniu  18  grudnia odbyło się przedstawienie dla rodziców, dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Wspólnie z nami te uroczystą chwilę przeżywał pan burmistrz Paweł Zagaja oraz ks. Dziekan  Marek Małczęć.  Pod okiem pani Haliny Stulak i pana katechety  w rolę aktorów wcieliły się przedszkolaki oraz uczniowie klas_I-III, którzy   przedstawili piękne  Jasełka. 

 

Świąteczny nastrój podkreślały cudne  stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i  zmieniły się w „świętą rodzinę”, aniołów, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czas kiedy narodził się Pan Jezus. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wiersze, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Na koniec przedstawienia piękną pastorałkę zaśpiewała uczennica klasy VI Blanka Pytlik.

 

 Podziękowania należą się również dla pani Urszuli Lasak, która  uświetniła całe przedstawienie piękną deklaracją. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na koniec pani dyrektor Bożena Kruk,  ks. Dziekan Marek Małczęć oraz  pan burmistrz Paweł Zagaja podziękowali za występ i złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe .

 

Takie podniosłe chwile jak Jasełka i wspólne dzielenie się opłatkiem nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

 

 

                                                                                                                                                                                katecheta

                                                                                                                                                                  Krzysztof Błach