Gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - 2024

31 finał „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbył się 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem graliśmy pod hasłem:

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. 
Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!”.

32 finał dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 
Za zebrane pieniądze zakupione zostaną urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy    

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Gmina Nowy Korczyn jak co roku włączyła się w akcję. Biblioteka – Centrum Kultury oraz Władze Samorządowe Miasta i Gminy zorganizowały w remizie OSP w Nowym Korczynie imprezę z Loterią fantową, licytacją voucherów, cennych przedmiotów i usług. Zorganizowany został także poczęstunek dla wolontariuszy i gości, którzy mogli skosztować smacznych potraw w tym pysznego tortu wykonanego specjalnie na WOŚP.
Jak co roku wolontariuszami zaangażowanymi w zbiórkę pieniędzy na jakże szczytny cel byli wspólnie uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Korczynie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie. Podobnie jak w latach poprzednich i tym razem dzięki hojności mieszkańców naszej gminy udało nam się pobić rekord.

Od 2024 roku w Gminie Nowy Korczyn w zbiórce na WOŚP nowym rekordem jest kwota

21 505 zł i 71,10 euro

Do zobaczenia za rok!

 Wolontariusze:
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowym Korczynie:
Oliwia Misiewicz Agnieszka Sadowska, Izabela Juszczyk, , Karolina Dryja, Zuzanna Sosowska, Gabriela Żmija, Michalina Pabijańczyk, Roksana Grzywa, Aleksandra Wolańska, Maria Kaczmarczyk, Aleksandra Tomf, Maja Kucharska, Nikola Szybalska.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie:
Zuzanna Wójcik, Weronika Tomal, Lena Wawrzyk, Kacper Bartkowiak.

Opiekunowie:
Barbara Kanicka, Anna Marek, Ewelina Pytlik, Aleksandra Jagielska, Zofia Dybała, Barbara Karnawalska, Artur Grzesiak, Paweł Kulik.