Dzień Pozytywnego Myślenia

„Jesteśmy optymistami” – Dzień Pozytywnego Myślenia

 

                   2 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. Święto zostało zapoczątkowane przez amerykańską psycholog Kirsten Harell, która bada wpływ optymistycznego nastawienia na zdrowie oraz procesy leczenia. Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie dobrze oddziałuje na nas i nasz organizm.  Czasem zapominamy, jak ważne jest, aby dostrzegać jasne strony życia i cieszyć się z małych rzeczy.

                  Aby uczcić to święto, przygotowano serię zabaw związanych tematycznie z uśmiechem. Dostarczyły one nie tylko  wiele radości, ale także pomogły zrozumieć, jak cenne i pomocne może być pozytywne myślenie.

                     W tym wyjątkowym dniu w różnych miejscach wnętrza naszej szkoły pojawiły się cytaty, które zachęcały uczniów, nauczycieli, pracowników, aby na zawsze włączyli  pozytywne nastawienie do życia.  Podczas tego święta skupialiśmy się na radości, uśmiechu i wszystkim, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Starsi uczniowie przygotowali piękne, różnobarwne plakaty, na których umieszczali hasła dotyczące optymistycznego postrzegania świata i ludzi. Przygotowano również „słoiki pełne pozytywnych myśli”, którymi zostali obdarowani przewodniczący klas, pani dyrektor, nauczyciele  oraz pracownicy.  Zawarte w słoikach same dobre, bardzo mądre, życiowe cytaty być może okażą się wsparciem dla nas wszystkich w trudnych chwilach.

                  Młodsze dzieci natomiast rysowały piękne kolorowanki z uśmiechami, rozwijając swoją kreatywność. Wykonywały również zakładki do książki, które następnie ozdabiały uśmiechniętymi minami. Powstała piękna galeria prac.

              Ponadto odbyła się radosna sesja zdjęciowa z wykorzystaniem  przygotowanej fotoramki, na której widniały ważne hasła zachęcające do optymistycznego postrzegania świata i ludzi.  Dzieci miały możliwość założyć zabawne, duże, różowe okulary.  Stwierdziły, że świat przez różowe okulary wygląda dużo lepiej.

               Celem wydarzenia było uświadomienie uczniom, jaką wielką moc sprawczą mają nasze myśli, a także ukazanie, iż pozytywne myślenie pozwala nam uwierzyć we własne możliwości, osiągać założone cele. To był cudowny dzień dla nas wszystkich.

              Wszystkim życzę, aby pozytywne myślenie nie opuszczało nas przez cały czas.

 

 

                                                                                  Organizator: Ewelina Pytlik, Barbara Witkoś