Szkoła do hymnu - Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczystość związania z wydarzeniami, które dotyczyły odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

 

O godzinie 1111 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie uroczyście odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach symbolicznej akcji „Szkoła do hymnu”, która jest kontynuowana od 2018 roku.

Kolejnym etapem akademii była inscenizacja słowno – muzyczna przedstawiona przez uczniów klas IV – VII przygotowanych przez p. Urszulę Lasak, która przypomniała nam historię sprzed okresu odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Kiedy to 11 listopada 1918 roku po rozbiorach i okresie 123 lat niewoli Państwo polskie narodziło się na nowo, a wolna Polska powróciła na mapę świata. Była to dobra lekcja historii dla wszystkich, pokazująca że poprzez nieugiętość, walkę pełną poświęceń zdrowia i życia, ale również codziennej egzystencji i bohaterskich czynów naszych przodków dziś możemy żyć w wolnym kraju.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                 A.M.