Poranek z okazji X rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II to niezwykła postać, Głowa Kościoła katolickiego na całym świecie. Jednakże dla nas Polaków to chluba i duma. Prawdziwy Polak i patriota , który swoją postawą i niezłomną wiarą w Boga stał się wzorem godnym naśladowania.

Nazwany został papieżem pielgrzymem, gdyż przez cały swój pontyfikat odbył wiele pielgrzymek do często , niezwykle niebezpiecznych i odległych zakątków świata. Podczas swoich wizyt kierował wiele pięknych ,ciepłych, pełnych nadziei i wsparcia słów do wiernych. Wkładał w nie serce i ogromne zaangażowanie .Gdy składał wizyty w Polsce, wyraźnie czuć było w Jego wypowiedziach wielką tęsknotę za Ojczyzną, co niejednokrotnie podkreślał:

,,To jest moja matka, ta ziemia!

,,To jest moja matka, ta Ojczyzna!

,, To są moi bracia i siostry”.

Podkreślał również ważność wartości takich jak: życie, miłość, wolność i niepodległość.

W celu upamiętnienia tego Wielkiego Polaka, w naszej szkole 27.IV.24r. odbył się Poranek z okazji X rocznicy Jego kanonizacji. Katecheta, Pan Krzysztof Błach przygotował bardzo wymowny montaż słowno- muzyczny, w którym zaprezentował najpiękniejsze momenty z życia naszego  papieża, od momentu rozpoczęcia trudnej drogi pontyfikatu, aż po kres Jego ziemskiej wędrówki.

 Dzisiaj cały świat, a szczególnie Polska jest wdzięczna Bogu za  świętego naszych czasów – za Jana Pawła II. Bogu niech będą za to dzięki! Niech ta kanonizacja przyczyni się do wzrostu świętości naszej i milionów ludzi na całym świecie. Oby nam wszystkim zajaśniał Chrystus! Zostają z nami wspomnienia, przeżyte z Nim wspaniałe chwile. Zostaje z nami Jego wpływ na bieg historii, kształt Kościoła współczesnego. Zostaje nauka, jaką głosił.   

      W trakcie tego przedsięwzięcia zostały wyświetlone fragmenty filmów dokumentalnych  o św. Janie Pawle II, młodzież przytoczyła najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, recytowała wiersze, wysłuchaliśmy pięknych piosenek. W tle, obok papieża, na ścianie była przepiękna dekoracja wykonana przez panią Urszulę Lasak.  Wyświetlane były zdjęcia pokazujące całe jego życie. Na zakończenie wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie „Barkę”, a przedstawiciel młodzieży wyraził pragnienie, aby Jego słowa zapadły nam w serce. aby spoglądając na nas z nieba widział, że Jego rodacy zawsze będą wierni Chrystusowi.

                                                                                                                                                                                                Urszula Lasak