Konkurs literacki pt.:"Skrzydłem wiatru pisane"

Tradycją stało się organizowanie konkursu literackiego „Skrzydłem wiatru pisane” przez PODiDN w Busku – Zdroju wespół z Biblioteką Pedagogiczną w Kielcach, filia w Busku- Zdroju. W tym roku przypadła jego XI edycja. Jego celem jest wychwycenie młodych talentów literackich na etapie szkoły podstawowej.

Tegoroczny temat opowiadania brzmiał: „Magia powraca do współczesnego świata”. Uczniowie mieli napisać pracę w taki sposób aby z jej treści wynikało, że ich bohaterowie muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, ukrywając swoje zdolności przed zwykłymi ludźmi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Z  napisaniem takowej pracy pod kierunkiem pani Urszuli Lasak zmierzyła się uczennica kl. VIII Weronika Tomal, która wcieliła się w postać niejakiej Emily obdarzonej magicznymi mocami teleportacji, która odkrywa tę samą zależność u swojego kolegi Michaela. Wspólnie skrywają, więc tę tajemnicę przed światem obawiając się o  utratę  swojego życia .Jednakże wiele nietypowych sytuacji, które ich zaskoczyły podczas „magicznych seansów” sprawiło, że nauczyli się osłabiać owe moce. Pojawiła się również nadzieja, że mogą one wygasnąć, gdyż coraz bardziej zaczęły im ciążyć. Ostatecznie wszystko skończyło się po ich myśli.

Za te właśnie fantastyczne wywody  uczennica Weronika Tomal otrzymała wysokie trzecie miejsce na etapie powiatowym. Nadmienię, że zainteresowanie konkursem wykazały aż 44 osoby, bowiem taka ilość prac wpłynęła do rozpatrzenia jury. Sukces został zwieńczony wspaniałą nagrodą, Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko na ścieżce szkolnej.

 

Urszula Lasak