X Konkurs Literacki - "Skrzydłem wiatru pisane"

 

    ,, Co byś zrobił, gdybyś mógł zmienić świat’’?

 

Tak oto brzmiał temat konkursu ,,Skrzydłem wiatru pisane’’ zorganizowanego w bieżącym roku szkolnym przez PODiDN w Busku- Zdroju we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach.

 

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć uczeń kl. VII  naszej szkoły Jan Gawlik, wcielając się w rolę niejakiego Mike, gubernatora jednego ze stanów USA, który wraz ze swoją narzeczoną Kate powziął postanowienie o różnorakiej pomocy ludziom w wielu dziedzinach, w każdej z czterech pór roku.

 

I tak począwszy od wiosny udzieli jej zwierzętom, latem zajmie się segregacją śmieci w różnych zakątkach świata. Jesień zarezerwuje na opiekę nad ludźmi z różnymi problemami zdrowotnymi, zaś zimę na naukę dzieci na świecie          o pokoju. Nasz szkolny gubernator wierzył, że takie postępowanie uczyni naszą codzienność lepszą.

 

Na efekty pracy Jasia nie trzeba było długo czekać. Jego praca została wysoko oceniona i finalnie otrzymała wysokie II - gie miejsce na etapie powiatowym, a co się z tym wiąże, również solidną nagrodę. Podkreślić trzeba, że należy ona do nietuzinkowych, gdyż wymagała z jego strony nie tylko wiedzy geograficznej , ale również orientacji o problemach           z jakimi boryka się współczesny świat. Uczeń niezwykle zaangażował się w jej stworzenie, toteż jego praca była niezwykle ciekawa i ,, dojrzała’’, jak chodzi o wiek chłopca.

 

Janek udowodnił, nie tylko samemu sobie, że ,, móc, to chcieć”, bowiem udział w konkursach to ogromna satysfakcja. Oczywiście gratulujemy mu wygranej. Brawo Janku! Tak trzymaj!

 

 

 

                                                                                                                                                          Urszula Lasak