Jasełka 2022

 

Anieli grają, króle witają, pasterze śpiewają, bydlęta klękają, cuda, cuda ogłaszają.

 

Święta  Bożego Narodzenia to okres z którym wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest w naszej szkole odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 


W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie przedszkola i klasy pierwszej  , którzy wraz z wychowawczynią Haliną Stulak przygotowali dwie piękne pastorałki. Uczniowie klas starszych zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy  czas zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się także ksiądz Dziekan Marek Małczęć , nauczyciele oraz rodzice.
Po występie głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała Pani Urszuli Lasak za przygotowanie pięknej dekoracji i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Ksiądz Dziekan podziękował wszystkim małym aktorom za wprowadzenie nas w czas Świąt Bożego Narodzenia i życzył wszystkim Radości z Narodzenia Pana Jezusa oraz błogosławieństwa Bożego w Nowym 2023 roku.
Po przedstawieniu odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości.

Organizatorzy jasełek składają serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom, którzy występowali w przedstawieniu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tę piękną  szkolną uroczystość.

 

Katecheta